fbpx






Преподавателите на НХГ „Димитър Добрович“



Художествената гимназия в Сливен разполага с екип от висококвалифицирани специалисти, които не само преподават по специалните предмети, но и вдъхновяват младите таланти.

През последните години в преподавателския екип на НХГ „Д, Добрович”се вливат изявени млади специалисти, бивши наши възпитаници, които достойно продължават започнатото от доайените в специалните дисциплини.

Може да разгледате колектива по-долу, като някой за някой от преподавателите има препратки към страница с техен профил и биография.


Преподаватели по специалните предмети


Други предмети


Преподаватели по общообразователни предмети

Щатни преподаватели

Лектори


Бивши преподаватели и служители


Директори на училището


  • Александър Дойчинов /2017 – до днес/ – иконопис
  • Ташко Попов /2016-2017/ – рекламна графика
  • Пенка Кушкиева /2011 – 2016/ – директор, рисуване
  • Тодор Терзиев /1991 – 2011/ живопис
  • Марин Подмолов /1981 – 1991/

Преподаватели специални предмети


  • Александра Ципоранова – дърворезба
  • Велин Динев – рисуване
  • Галина Докова – живопис
  • Георги Янакиев – рисуване
  • Елена Китова – текстил
  • Живка Танева – рисуване
  • Златка Андреева – текстил
  • Йордан Парушев – живопис
  • Красимир Добрев – живопис
  • Кунчо Кунчев – иконопис
  • Михаил Николов – реклмана графика
  • Недко Буцев – рекламна графика
  • Соня Данева – история на изкуството
  • Ташко Попов – рекламна графика
  • Тошко Атанасов – дърворезба

Общо образователни предмети и други служители


  • Анка Добрева – математика
  • Веселина Пенева – възпитател
  • Георги Куманов – история
  • Денка Николова – счетоводител
  • Димитър Димитров – физика
  • Елена Попова – френски език
  • Енчо Христов – физическо
  • Иван Добрев – компютърна графика, информатика, инф. технологии
  • Иглика Ангелова – рекламна графика, компютърна графика
  • Лилия Екювска – история
  • Маргарита Илиева – химия, физика
  • Мариана Величкова – френски, възпитател
  • Масахито Сатакура – компютърна графика, информатика, инф. технологии
  • Радост Пехливанова – зам. директор, български език
  • Радка Янева – физкултура
  • Рени – домакин
  • Христина Димитрова – физика
  • Шени Николова – учител по руски, английски, възпитател
  • Щиляна Драгнева – български език